Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Skąd się wziął Dzień Pluszowego Misia?

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest od 25.11 2002 r., w setną rocznicę powstania pierwszego Pluszowego Misia w Stanach Zjednoczonych !

Pluszowy Miś błyskawicznie wkradł się do serc maluchów i stał się ulubioną zabawką dzieci, praktycznie na całym świecie !

W tych czasach, nie jesteśmy w stanie sobie okresu dzieciństwa, bez naszego ulubionego Pluszowego Misia !

I… chociaż wiele dorosłych niekoniecznie się do tego przyznaje, pluszowe misie również obecnie nam towarzyszą w codzienności i dają radość i ciepło oraz piękne wspomnienia dzieciństwa. 🙂

 

Pomysły na Upominki z okazji Dnia Pluszowego Misia

Poszukujesz pomysłów na gadżety dla Najmłodszych, na Dzień Pluszowego Misia?

Niedrogie i wspaniałe Misiowe Upominki, odszukasz na stronie: https://hurtowniaanimatora.pl/kategorie-produktow/uroczystosci-i-imprezy/swieta-nietypowe/listopad/dzien-pluszowego-misia-25-listopada/

Sprawdź koniecznie ! 🙂

 

Najsławniejsze Misiowe Gwiazdy

No właśnie … pamiętasz bajkowe misie? Ile z nich jesteś w stanie wymienić? 😉 3, może 5? Tymczasem, Misiowych Celebrytów jest więcej !

Ile z nich podasz ? 😉

Najsławniejszym misiem jest z całą pewnością … Kubuś Puchatek! Czy pamiętałaś/eś właśnie o tym misiu ?

Słynny miś, mający zawsze ochotę na małe co nie co, był najlepszym przyjacielem Krzysia, Prosiaczka i dzieci na całym świecie !

Miś Uszatek

Miś, słynny bohater bajek na dobranoc , którego zna kilka pokoleń najmłodszych w Polsce ! Miś Uszatek ma swój domek, chodzi do przedszkola i ma wielu przyjaciół, m.in. pieska Króczka, Królika, Zająca czy Prosiaczka.

Najsławniejszą cechą Misia Uszatka jest oczywiście … oklapnięte lewe ucho !

Miś Paddington

Niedźwiadek, stworzony przez angielskiego pisarza, Michaela Bonda. Bajka opowiada o misiu znalezionym przez sympatyczną rodzinę Brownów na stacji kolejowej Paddington w Londynie, jego perypetiach, historiach, przyjaźniach i radościach.

Miś Colargol

Miś Colargol został stworzony przez francuską pisarkę, za to bajka w postaci serialu lalkowego, została stworzona w Polsce, w wytwórni SE-MA-FOR. Ciekawostką jest fakt, że niedźwiadek znany jest w Polsce i Francji jako Colargol, w USA, Wielkiej Brytanii jako Barnaby, w Kanadzie jako Jeremy.

Miś Yogi

Sławna postać z bajki kreskówkowej, stworzona w amerykańskiej wytwórni Hanna-Barbera. Miś Yogi jest mieszkańcem fikcyjnego parku Jellystone (inspirowanego parkiem Yellowstone). Zabawny niedźwiadek, wraz ze swoim przyjacielem Boo-Boo, zajmowali się głównie zdobywaniem ulubionego pożywienia, najczęściej w formie prowiantów z jedzeniem gości odwiedzających park, za co nie lubił sympatycznych misiów strażnik Smith.

Miś Wojtek

Prawdę powiedziawszy, nie jest to pluszowy miś, ale jest na tyle istotną Misiową Postacią, że przy okazji tego święta, warto by o nim napomknąć. Jak podaje Wikipedia, Niedźwiadek Wojtek to syryjski niedźwiedź brunatny adoptowany przez żołnierzy 22 kompanii zaopatrywania artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa. Miś Wojtek brał udział w bitwie o Monte Cassino. W jednostce nadano mu stopień kaprala. Jego najlepszymi smakołykami były owoce, słodkie soki, marmolady, miody oraz piwo, które dostawał za dobre zachowanie. Jadał wspólnie z żołnierzami i drzemał z nimi w namiocie. Kiedy podrósł, dostał samodzielną sypialnię w dużej drewnianej skrzyni, nie znosił on być sam i często w nocy człapał przytulać się do odpoczywających w namiocie żołnierzy. Był łagodnym zwierzakiem mającym 100% zaufanie do ludzi. Stwarzało to często śmieszne sytuacje z udziałem obcych żołnierzy lub cywilów.

Gumisie

Serial animowany, pokazujący przygody 7 przesympatycznych Gumisiów, zamieszkujących Gumisiową Dolinę. W na co dzień miały kontakt z Ogrami, Trollami, ale także Księżniczką Kalą, czy … groźnym Księciuniem 🙂 W bajce najsłynniejszy był oczywiście sok z gumijagód, który dawał możliwość sympatycznym Gumisiom skakać bardzo wysoko, jak piłeczki !

Miś z Jasia Fasoli

Kto nie zna sławnego Mr Bean (Jasia Fasoli), z jego wiernym Przyjacielem, którym był … Pluszowy Miś!

Masza i Niedźwiedź

Masza i Niedźwiedź to rosyjski serial animowany dla dzieci, który również w Polsce zdobył serca Maluchów. Opowiada on o małej dziewczynce – Maszy (zdrobnienie od Marii), która razem z Niedźwiedziem, niegdyś pracującym w cyrku, ma mnóstwo porywających historii.

Kung Fu Panda

Bohater amerykańskiego filmu animowanego, przestawiający misia pandę Po, którego planem jest nauczenie się sztuki walki kung-fu.

 

Zabawy na Dzień Pluszowego Misia

Koniecznie, w dniu Pluszowego Misia, zaproś dzieci do zabrania swoich ulubionych pluszaków.

Misiowe Zagadki:

Ułóż zagadki, przykładowo:

– Kto był najlepszym przyjacielem Jasia Fasoli?

– Co piły Gumisie, by wysoko skakać?

– Jak miał na imię niedźwiadek, który służył w wojsku?

– Której sztuki walki chciała nauczyć się Panda Po z bajki?

– Na co miał zawsze ochotę Kubuś Puchatek?

– Co zabierał gościom parku Miś Yogi?

– Z kim bawiła się Masza?

– Gdzie został znaleziony Miś Paddington?

– Które uszko miał oklapnięte Miś Uszatek?

Misiowe Kalambury

Wydrukuj karty z wizerunkami misiów, które do pokazywania bez użycia głosu, będą losowali uczestnicy . Prosta zabawa, a jaka fajna !

Zabawa „Stary Niedźwiedź mocno śpi”

Dopasuj Misia do Przyjaciela

Przygotuj kartki z obrazkami Misiów i ich Przyjaciół i poproś dzieci o ich jak najszybsze dopasowanie.

 

Misiowe Memory

Możesz do tej zabawy wykorzystać kartki z zabawy z dopasowaniem misia do przyjaciela, maluchy będą mogły odgadywać karty parami.

Misiowe Maski

Przygotuj maski misia do kolorowania i rozdaj dzieciom do samodzielnego przyozdobienia, przyczep gumkę kapeluszową i .. już !

Misiowy Bal

Zaproś maluchy do tańca, wspólnie z ich ulubionymi misiami – zaproponuj także konkurs tańca i wszystkich nagródź brawami !

Misiowe Historie

Usiądź z dziećmi w kółku. Poproś, aby każde dziecko opowiedziało coś o swoim misiu, dla nieśmiałych maluchów przygotuj pytania pomocnicze, np. jak twój miś ma na imię? Jak z tobą zamieszkał?

Czyj to Miś?

Poproś maluchy o włożenie misiów do torby lub pudełka. Losowo wyciągaj misie, a dzieci niech odgadną, kogo jest ten miś? Oczywiście, właściciel misia nie może się odezwać 😉 Dla prymusów dodatkowe pytanie, czy pamiętają, jak miś ma na imię? 😉

Rodzinne zdjęcie Misiów

Poproś uczestników, aby postawiły swoje misie do wspólnego „rodzinnego” zdjęcia – czy to samych misiów, czy osobno – wspólnego dzieci z misiami.

Misiowe Puzzle

Karty z wydrukowanymi misiami, potnij na kawałki i poproś dzieci o złożenie takich Misiowych Puzzli.

Misiowe wyścigi

Poproś maluchy, by przeszły wyznaczony przez Ciebie kawałek np. od drzwi do ściany, chodząc na czworakach, ze swoimi misiami na plecach, tak aby misie nie spadły 🙂

Misiowa Gimnastyka

Niech misie towarzyszą dzieciom podczas gimnastyki – np. podawanie misia z lewej ręki do prawej, następnie dookoła siebie w lewą i prawą stronę. Podniesienie misia stopami, siedząc, itp.

Miś XXL

Na dużym arkuszu papieru, np. brystolu, narysuj kontur misia i zaproś uczestników do wspólnego kolorowania!

Miś z Balona

Do tego przydadzą się balony okrągłe oraz kolorowy papier samoprzylepny. Zadaniem dzieci, będzie wycięcie z papieru samoprzylepnego misiowych uszu, noska, oczek…

Potrzebne balony znajdziesz na www.HurtowniaAnimatora.pl 🙂

 

Życzymy Wam pięknego i pełnego uśmiechów dnia Pluszowego Misia!

A Ty, miałaś/eś swojego Ulubionego Misia? 😉

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj