Załóż firmę przez telefon i inne nowe proaktywne usługi Ministerstwa Rozwoju dla przedsiębiorców

0

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017, z pomocą konsultanta, można zarejestrować własną firmę przez telefon.

Właściciel firmy może również skorzystać z telefonicznego powiadamiania o zbliżających się ważnych terminach  oraz  istotnych zmianach w przepisach.

Załóż firmę przez telefon – jak to działa ?

Załóż firmę przez telefon to pierwsze tego typu rozwiązanie w polskiej administracji publicznej i kolejny  krok  w  kierunku  przyjaznej  e-administracji.  W  trakcie  rozmowy  telefonicznej  konsultant wyjaśnia zasady rejestracji działalności gospodarczej, przyjmuje dane niezbędne do wypełnienia wniosku i wprowadza je do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Po rozmowie, przedsiębiorca otrzymuje sms z numerem wniosku, z którym może udać się do dowolnego urzędu gmin, gdzie urzędnik wydrukuje wniosek i przedłoży do podpisu.

Całą rejestrację można wykonać również w pełni elektronicznie, wykorzystując do tego profil zaufany lub podpis elektroniczny.

Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.

Nowe  usługi  realizowane  są  przez  nowoczesne  Centrum  Pomocy Przedsiębiorcy  biznes.gov.pl, nadzorowane  przez  Ministerstwo  Rozwoju.  Celem  podjętych działań  jest  informowanie przedsiębiorców oraz pomoc w realizacji  spraw związanych  z  zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej oraz uproszczenie formalności niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy.
W styczniu akcja informacyjna obejmie firmy zajmujące się sprzedażą alkoholu oraz odbieraniem ścieków i odpadów, które do końca miesiąca mają obowiązek złożenia sprawozdań. Przedsiębiorcy uzyskają,  m.in.  informacje  o  tym,  jak  wykonać wszystkie  obowiązki  drogą  elektroniczną  za pośrednictwem serwisu biznes.gov.pl.

 

Źródło: https://www.mr.gov.pl/

 

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj